0
Do darmowej dostawy brakuje XXX zł (9999,- Kč)
MENU

Jak działają majtki menstruacyjne?

Data: 23.12.2020

Wygodne, niezawodne, dyskretne.

kupon

Majtki menstruacyjne są prawie tak cienkie jak te klasyczne, nie odznaczają się spod ubrania i są tak wygodne, że nawet nie będziesz wiedziała, że masz je na sobie. Są niezawodną alternatywą dla podpasek i tamponów. W przeciwieństwie od klasycznych artykułów higienicznych nie przesuwają się podczas ruchu, nie odklejają się ani nie uciskają. Specjalne, nowoczesne materiały zapewniają doskonałą ochronę przed przeciekaniem, zapobiegają rozwojowi bakterii i nieprzyjemnym zapachom. Majtki menstruacyjne są wielokrotnego użytku, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.

Specjalna warstwa

Majtki posiadają specjalną wkładką chłonną, która składa się z kilku części:

  1. Warstwa absorbująca
     która wchłania krew menstruacyjną
  2. Warstwa antybakteryjna
    zapobiegająca powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i namnażaniu się bakterii
  3. Nieprzepuszczalna warstwa
    zapobiegająca przeciekaniu

Jak wybrać te właściwe majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne możesz dobrać w zależności od siły miesiączki, pory dnia czy użytych materiałów, takich jak mikrofibra, modal czy nanowłókna.

Na łagodną i umiarkowaną miesiączkę

Dla kobiet z łagodnymi do umiarkowanych miesiączkami majtki są pełnowartościowym zamiennikiem podpasek i tamponów. Możesz je nosić przez 8-12 godzin bez obawy o przeciekanie.

Majtki menstruacyjne

Flux Invisible Cheeky

KUPIĆ

Na silną miesiączkę

Dla kobiet z silnymi miesiączkami przeznaczone są majtki o większej chłonności, co gwarantuje niezawodną ochronę podczas noszenia. Możesz ich używać jako pełnowartościowego zamiennika, ale także jako zabezpieczenia do klasycznych podpasek czy tamponów.

Majtki menstruacyjne

Flux Hi-Waist

KUPIĆ

Na dzień i na noc

Majtki menstruacyjne do noszenia na co dzień zapewnią niezawodną ochronę podczas całego dnia spędzonego w pracy, szkole i podczas zajęć sportowych.
Majtki menstruacyjne na noc przystosowane są do snu dzięki specjalnemu krojowi części chłonnej. Część chłonna sięga aż do pasa, pomaga równomiernie rozprowadzić krew menstruacyjną i zapobiega przeciekaniu w nocy, niezależnie od pozycji, w której zazwyczaj śpisz.

Majtki menstruacyjne

Eco Moon

KUPIĆ

Ile ich mam kupić?

Idealna liczba zależy głównie od siły miesiączki i warunków suszenia. Jeśli zdecydujesz się używać majtek jako alternatywy artykułów higienicznych, zalecamy zakup co najmniej czterech do noszenia na co dzień i co najmniej trzech do noszenia na noc. W ten sposób będziesz przygotowana na dwa dni miesiączki bez obaw o to, że nie zdążą wyschnąć.

Konserwacja

Opinie