713 822 963
MENU

Rodzaje kostiumów

Data: 6.12.2017

Bikini, tankini, monokini... Też czasem już się w tym gubisz? Dlatego przygotowaliśmy podstawowe zestawienie podziału kostiumów kąpielowych według krojów i rodzajów. Z łatwością zorientujesz się w całości i może w ten sposób znajdziesz idealny krój dla siebie. 

Krój 1 – Dwuczęściowy kostium kąpielowy / Bikini

Może zaskoczy Cię fakt, że wszystkie dwuczęściowe kostiumy kąpielowe są uważane za bikini. Owocem rewolucji plażowej w 1957 roku było nazwanie rozdzielonego klasycznego jednoczęściowego stroju kąpielowego – bikini. Dopiero z biegiem lat i wraz z narastającą ilością rodzajów kostiumów kąpielowych mianem „bikini” zaczęto oznaczać kostium o trójkątnym kształcie.

a) Klasyczny kostium dwuczęściowy

Za klasyczny dwuczęściowy kostium kąpielowy uznać można kostium, którego krój miseczek oraz stopień usztywnienia podobny jest do kształtów standardowych staników. Łączy się chyba ze wszystkimi krojami majtek kąpielowych, dlatego jest najczęściej spotykany na plażach i kąpieliskach. 

 

b) Bikini bardotka

To raczej taka podkategoria klasycznego dwuczęściowego kostiumu kąpielowego. Warto jednak wspomnieć o jego interesującym, modelującym kroju miseczek, który zarysowuje górną linię biustu, maksymalnie podkreślając Twój dekolt. Automatycznie produkowany jest z odpinanymi ramiączkami, więc przy intensywnym opalaniu również miejsca pod ramiączkami nie pozostaną białe. Ten krój stroju kąpielowego, podobnie jak krój biustonoszy, rozsławiła Brigitte Bardot, która przywiązywała wagę do doskonale opalonej skóry bez żadnych kolorystycznych niedociągnięć.

 

 

c) Bikini trójkątne / stringi

Typowy dla niego jest trójkątny krój miseczek i części dolnej oraz wiązanie. Posiada jednak dużą ilość wersji, łącznie z tymi z zapięciem na metalowy haczyk oraz w wersji z dolną częścią tworzoną klasycznymi figami. Wszystko zależy od Twojego stylu i potrzeb. We wszystkich trójkątnych bikini jedna rzecz pozostaje taka sama – góra wiązana jest na szyi. W tym kostiumie dobrze wyglądają wszystkie rozmiary piersi i zapewnia on niezwykle młodzieńczy wygląd!

 

d) Tankini

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że chodzi o jednoczęściowy kostium kąpielowy. Jest to jednak wyrafinowany dwuczęściowy strój kąpielowy, łączący zalety bikini i kostiumów jednoczęściowych! Podobnie jak klasyczny jednoczęściowy kostium kąpielowy chowa brzuch, a podczas opalania jest praktyczny jak bikini – wystarczy po prostu podwinąć górę aż do piersi. Tankini to strój idealny do sportów plażowych, kąpieli i leniuchowania na leżaku.

 

e) Mikrokini

Jeżeli jeszcze nigdy o nim nie słyszałaś, to przedstawiamy najbardziej ekstrawagancki krój bikini i, szczerze mówiąc, ten najseksowniejszy. Jak już sama nazwa wskazuje, chodzi o mikroskopijną wersję klasycznego (najczęściej miękkiego trójkątnego) BIKINI. Zakrywa wyłącznie to, co konieczne – sutki i partie intymne.

 

 

► NASZA OFERTA KOSTIUMÓW KĄPIELOWYCH ◄

 

 

Krój 2 – Jednoczęściowy kostium kąpielowy

Jednoczęściowy kostium kąpielowy to plażowa klasyka, która się nie nudzi i to już całych 200 lat! Doskonale nadaje się dla wstydliwych kobiet i sportowców. Możemy wyróżnić dwa rodzaje.

a) Klasyczny

Usztywniane miseczki, miękkie miseczki, na ramiączkach, z wiązaniem na szyi, z klasycznym dołem, brazylijskim oraz typu tanga czy stringi… Wszystkie te charakterystyki mają coś wspólnego – w przypadku jednoczęściowych kostiumów kąpielowych część przednia zawsze tworzy całość, zakrywając brzuch i boki.

 

b) Monokini

Wcześniej kostium monokini składał się wyłącznie z wysokiej dolnej części stroju kąpielowego i był uważany za bikini. Dziś monokini zalicza się do kostiumów jednoczęściowych posiadających różne wycięcia, które sprawiają bardzo seksowne wrażenie. Jednak wszystkie monokini mają wspólną podstawę: dół zakrywa okolice brzuszka i łączy się z górą. Kochają go zarówno nastolatki, jak i eleganckie damy – pomysłowo chowa problematyczne partie brzucha, a jednocześnie jest niezwykle uwodzicielski.

 

► NASZA OFERTA KOSTIUMÓW KĄPIELOWYCH ◄