713 822 963
MENU

Zalety bielizny z włókna bambusowego

Data: 6.12.2017

Spróbuj na chwilę zapomnieć o ubraniu z materiałów syntetycznych lub 100% bawełny i wypróbuj na własnej skórze bieliznę o zupełnie wyjątkowych właściwościach. Bieliznę, której podstawę tworzy włókno bambusowe.

Jedwabiście miękkie

Zastosowany materiał zaskoczy Cię już przy pierwszym dotyku zarówno swoją delikatnością, którą można porównać z jedwabiem lub kaszmirem, jak i niezwykłą elastycznością umożliwiającą bieliźnie bardzo dobre dopasowanie do Twojego ciała. Dzięki kształtowi włókien ubranie jest gładkie, wygodne i nie ulega ścieraniu.

Termoregulacyjne

Z pewnością docenisz również, że materiał bardzo dobrze absorbuje wilgoć i dobrze wyrównuje różnice temperatur, zapewniając komfort noszenia. Ubranie ma 3-4 razy większą chłonność od bawełny. Włókno bambusowe wchłania i odparowuje pot w ten sposób, że nie wysusza skóry, ale zawsze niezawodnie odprowadza nadmiar potu, utrzymując naturalne środowisko na skórze i zapewniając nieprzylepianie się do niej bielizny nawet przy największych upałach czy też podczas uprawiania wymagającego sportu. Bambus oddycha, ogrzewa i chłodzi. Dzięki mikrostrukturze naturalne włókno bambusowe pozostaje przy gorącej pogodzie o 2-3 stopnie chłodniejsze niż bawełna, natomiast w chłodnych warunkach przyjemnie ogrzewa. Te właściwości termoregulacyjne są porównywalne z włóknami produkowanymi syntetycznie, z których produkowana jest bielizna funkcjonalna przeznaczona do zastosowania w sporcie. Ta sama mikrostruktura włókna zapewnia też wysoką przewiewność materiału.

Antybakteryjne

W odróżnieniu od bawełny bambus rośnie na farmach bambusowych bez zastosowania jakichkolwiek pestycydów czy też nawozów sztucznych, które następnie podrażniają skórę. Rzadko kiedy napadany jest przez szkodniki czy też choroby. Naukowcy z tokijskiego uniwersytetu znaleźli w bambusie składnik zwany „bamboo kun“ posiadający naturalne właściwości antybakteryjne i bakteriostatyczne, które chronią tę roślinę przed bakteriami i pleśnią. Testy wykazały, że dzięki temu składnikowi naturalne włókno bambusowe posiada takie same właściwości jak sama roślina i obecność włókna bambusowego zapewnia zniszczenie nawet 70% niepożądanych bakterii.

Pochłania zapachy

Bieliznę zawierającą włókno bambusowe docenisz przede wszystkim ze względu na jej właściwości antybakteryjne zapobiegające mnożeniu się bakterii i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Przyjmuje się, że składnik ten potrafi wyeliminować nawet 70% niepożądanych bakterii. Właściwość ta sprawia, że bielizna jest wyjątkowo komfortowa i predestynuje to włókno jako bardzo dobry wybór zarówno dla osób o wrażliwej skórze, jak i dla osób aktywnie uprawiających sporty. Ubranie zachowuje wysoką odporność na nieprzyjemny zapach także przy długotrwałym noszeniu. Tę unikatową właściwość włókno posiada nawet po 50 praniach.

Ekologiczne

Przy produkcji naturalnego włókna bambusowego nie jest stosowana żadna chemia, a włókno uzyskiwane jest przy pomocy opatentowanej technologii bezpośrednio z bambusa. Roślinny są hodowane wyłącznie na farmach, a gatunek, z którego produkowane jest ubranie, nie służy jako pożywienie dla pand. Bambus jest doskonałym źródłem odnawialnym – osiąga przyrost nawet 1 m dziennie, co sprawia, że ten gatunek trawy jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie. Włókno ulega 100% biodegradacji w środowisku naturalnym.

Pielęgnacja

W celu optymalnej pielęgnacji zaleca się pranie bielizny z tego materiału maksymalnie w 40°C. Nie zaleca się prasowania, wybielania, suszenia w suszarce bębnowej oraz czyszczenia chemicznego bielizny.

Wypróbuj bieliznę z WŁÓKNA BAMBUSOWEGO na własnej skórze!

Obejrzyj kolekcję


Newsletter

Czy chcesz być informowany o nowościach?Czy chcesz być informowany o nowościach?

Edycja, zrezygnuj